Podporovatelé

European Movement International

Adresa: Place du Luxembourg 2, 1050 Brussels, Belgium
Telefon:
 +32 2 508 30 88
E-mail:
 secretariat@europeanmovement.eu
Web: www.europeanmovement.eu

European Movement International (Mezinárodní Evropské hnutí) je nadstranickou mezinárodní organizací sdružující zastánce evropské integrace na demokratických základech bez ohledu na jejich politickou orientaci. Hnutí má sídlo v Bruselu a své národní kanceláře ve všech evropských zemích. V čele Evropského hnutí stály od jeho zrodu významné osobnosti evropské politiky – Paul-Henry Spaak, Robert Schuman či Valéry Giscard d’Estaing. Současnou předsedkyní je Eva Maydel a generálním sekretářem Petros Fassoulas.

Friedrich-Ebert-Stiftung e.V., zastoupení v České republice

Adresa: Zborovská 716/27150 00 Smíchov PRAHA 5, Česká republika
Telefon: +420 224 947 076
E-mail: fes@fesprag.cz
Web: www.prag.fes.de

Friedrich-Ebert-Stiftung má své zastoupení v České republice od roku 1990 v Praze. Svou činností v České republice přispívá k posílení demokracie, rozvoji právního státu a sociální spravedlnosti ve státě i společnosti a k česko-německému porozumění ve společné Evropě. Těžištěm činnosti zastoupení FES v České republice je evropská integrace, společensko-politický dialog, spolupráce s odbory a podpora demokratické a sociálně inklusivní společnosti. Důležitými partnery FES v České republice jsou vědecké a vzdělávací instituce, vládní orgány, Parlament České republiky, města a obce, nevládní organizace, univerzity, školy a vysoké školy, média a odbory.
Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli: podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu, umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií, přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci. 

Saxinger, Chalupský & Partner v.o.s.

Adresa: Konviktská 291/24, 110 00 Staré Město, Praha 1, Česká republika
Telefon
+420 222 534 490
E-mail:
 praha@scwp.cz
Internet
www.scwp.com

Saxinger, Chalupsky & Partner v.o.s., jedna z významných advokátních kanceláří je součástí sítě advokátních kanceláří SCWP SCHINDHELM, jejíž kořeny sahají až do roku 1946. Věnuje se právnímu poradenství v oblasti českého, slovenského, rakouského, evropského a mezinárodního hospodářského práva s kancelářemi v Plzni, Praze, Bratislavě i v dalších evropských městech a Číně. Pražská pobočka advokátní kanceláře Saxinger, Chalupsky & Partner v.o.s. poskytuje zázemí pro činnost Evropského hnutí v České republice.  

Zastoupení Evropské komise v České republice

Adresa: Jungmannova 24, 110 00 PRAHA 1 Nové MěstoČeská republika
Telefon: +420 224 312 835
E-mail: comm-rep-cz@ec.europa.eu
Internet
www.evropska-unie.cz

Zastoupení Evropské komise v členských státech EU jsou součástí tiskového a komunikačního servisu Evropské komise, který spadá pod Generální ředitelství pro komunikaci v Bruselu. Tyto úřady zastupují a reprezentují Komisi ve všech členských státech EU. Zastoupení Evropské komise v ČR vzniklo transformací Delegace Evropské komise, k níž došlo vstupem České republiky do Evropské unie dne 1. května 2004. Vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR je Monika Ladmanová.

Přejít nahoru