Evropský den ve Valdštejnské zahradě

 Evropské hnutí v České republice připravilo na zahradní slavnost, která se konala v sobotu 8.května 2010 od 13 do 17 hodin u příležitosti Evropského dne v krásném prostředí Valdštejnské zahrady Senátu P ČRv Praze 1. Záštitu nad jejím konáním převzal pan Petr Pithart, místopředseda Senátu PČR. Akce se koná s podporou Zastoupení Evropská komise v Praze.

Celé odpoledne bylo provázeno kulturním programem ve kterém mimo jiné vystoupli:
   členové baletu Národního divadla
   UNI Qvartet, Praha
   ženský pěvecký soubor z Podluží
   dětský pěvecký soubor Jetelinka
   cimbálová muzika z Nové Vsi na Moravě

Kulturní program byl doprovázen soutěžemi pro děti.

http://www.youtube.com/watch?v=c_0sGu-BfNk

Hymna ČR  Folklorní skupina z Jižní Moravy  UNI QUARTET   Balet  Ženský pěvecký sbor z Podluží  Jetelinka Cimbálová muzoika  Radost   Návštěvníci open airFotka s hvězdičkou  Valdštejn  Po tanci 


Evropský den je v celé Evropě slaven jako den vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950. Deklarace se stala projektem mírového uspořádaní sjednocené Evropy po II. světové válce. Tento den každoročně symbolizuje snahy po evropské jednotě a podpoře základních hodnot Evropské unie jakými jsou – mír a solidarita – které se odráží v ekonomickém a sociálním vývoji a to při respektování regionálních rozdílností a zaručujícím životní standard pro všechny občany zemí EU.
Nositelem oslav jsou mezinárodní a národní neziskové organizace za podpory Evropské komise a vlád jednotlivých zemí. Nejvýznamnějším organizátorem je European Movement International (EMI) a národní organizace Evropského hnutí.

Evropský den byl v České republice slaven poprvé před deseti lety u Zlatého Anděla v Praze 5 a od té doby pak každoročně v řadě obcí a měst České republiky.

 

 Partneři:

 

    Education and Culture

 

Mediální partneři:
Český rozhlas         Sondy        Literální noviny

 

Přejít nahoru