Konference: Od pádu Železné opony až do rozšíření EU

Jednodenní konference „Od pádu Železné opony v roce 1989 až do rozšíření Evropské unie v roce 2004“ v den pátého výročí vstupu České
republiky do EU 1. května 2009 je doprovodná akce k Českému předsednictví.

 

České předsednictví Evropské unie a Generálních ředitelství pro vzdělání a kulturu a pro rozšíření pořádá mezinárodní konferenci s názvem:

„Od pádu Železné opony v roce 1989 až do rozšíření Evropské unie v roce 2004 – úloha občanské společnosti a idea Evropy v procesu demokratické transformace států střední a východní Evropy“.

Jednodenní konference se bude konat v den pátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie 1. května 2009 v Kongresovém centru v Praze. Konferenci zaštítil vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandra Vondry.

Účastníci konference se budou zamýšlet nad významnými událostmi roku 1989 ve snaze určit jejich dopad na evropský integrační proces. Na konferenci promluví významní zahraniční a tuzemští hosté, jako například Ján Figeľ, evropský komisař pro vzdělávání, kulturu a mládež, Olli Rehn, evropský komisař pro rozšíření, Alexandr Vondra, místopředseda vlády pro evropské záležitosti a Vytautas Landsbergis, bývalý prezident Litvy a současný poslanec Evropského parlamentu.Po skončení konference je na programu doprovodný kulturní program.

Registrace je nutná nejpozději do 10. dubna 2009, více informací na forum@oponaops.eu či na www.oponaops.eu .

 

Přejít nahoru