Zatímco se slavil Den EU, Senát schválil Lisabonskou smlouvu

Evropské hnutí v ČR pořádalo ve středu 6. května 2009 jednu z již tradičních oslav Dne Evropské unie.

Každodenní ruch uprostřed Zlatého Anděla na Smíchově zpomalilo vystoupení hudební skupiny Laura a její tygři. O historii, ale i významu současných oslav Dne Evropy promluvil předseda Evropského hnutí v ČR Edvard Outrata. „Den Evropské unie na tomto místě slavíme už po osmé. Tentokrát tu s námi však nebude pozvaný senátor Miroslav Škaloud. V Senátu se totiž v tuto chvíli hlasuje o Lisabonské smlouvě. Česká republika tak možná přestane být jednou ze zemí, které proces jejího schválení brzdí,“ řekl na pódiu Eduard Outrata. Pozvání přijal také starosta městské části Praha 5 Milan Jančík, který připomenul blížící se volby do Evropského parlamentu. K atmosféře oslav přispělo také vystoupení dětského sboru Koťata, který si zazpíval za doprovodu jednoho z „tygrů“. Diváci i kolemjdoucí se mohli dozvědět o příležitosti oslav i aktivitách Evropského hnutí.

O přijetí Lisabonské smlouvy v Senátu právě v den, kdy Evropské hnutí slavilo Den Evropské unie, se můžete dočíst na Euroskopu .

Den Evropské unie neboli Den Evropy je výročí dne, kdy tehdejší francouzský ministr zahraničí Robert Schuman navrhl začátek budovaní EU. Česká republika letos v květnu slaví 5. narozeniny přistoupení vstupu do Evropské unie.

  

 

Přejít nahoru