Evropské dny v Liltomyšli a Dobrušce

Další oslavy Evropského dne 2006 proběhly v regionu Pardubického kraje – Dobrušce a Litomyšli.

 

Evropský den 2006 v Dobrušce

Evropské hnutí v ČR poprvé uspořádalo ve spolupráci s Regionálním evropským informačním střediskem v Hradci Králové, občanským sdružením Pegasos a Centrem pro evropskou integrační politiku meeting Evropský den 2006 v Dobrušce. Jeho součástí byla přednáška zástupců občanského sdružení Pegasos ke druhému výročí vstupu České republiky do Evropské unie.

Evropský den 2006 v Litomyšli 

Na zámku v Litomyšli se 9. května slavil Den Evropy. Oslava byla pojata jako koncert klasické hudby smyčcového orchestru Orchestra Europa, který doplnilo sólo na harfu Pavly Vondráčkové Na programu byla díla evropských skladatelů – Mozarta, Haendla i Dvořáka

Současně probíhala výstava fotografií mladých lidí na téma „Moje Evropa“. Fotografie reflektují dnešní názory mladých lidí na Evropu, evropskou politiku i život v Evropě. Vystavené fotografie vycházejí ze stejnojmenné soutěže, která byla organizována na 450 středních a vysokých školách v České republice.

Organizátorem oslav je Informační kancelář Evropské parlamentu v Praze, záštitu poskytlo město Litomyšl a Pardubický kraj. Oslav se zúčastnil ministr pro místní rozvoj pan Radko Martínek.

Přejít nahoru