Federal Assembly EMI

Název: Federal Assembly
Místo: Černínský palác, Lichtenštejnský palác, Praha 1
Termín: 19. – 20.6.2009

Mezinárodní konference se již tradičně konala v zemi končícího předsednictví, v době posledního zasedání Rady EU českého předsednictví. Každá členská organizace EMI delegovala své účastníky, jejichž počet byl stanový podle počtu obyvatel jednotlivých zemí.

Sto dvacet účastníků dorazilo do Prahy ve čtvrtek 18. června 2009. V pátek dopoledne se jednalo od  13 do 17 hodin v Černínském paláci, mezi účastníky byli také zástupci Evropského hnutí v ČR. Páteční setkání v Lichtejnštejnském paláci zahájil předseda Vlády ČR Jan Fischer. Na setkání a následné číši vína nechyběl ani předseda EMI Pat Cox, představitelé švédské vlády, které čeká následující předsednický půlrok. Lichtenštejnský palác zaplnili také delegáti Federal Assembly EMI, velvyslanci a členové diplomatického sboru v Praze, nově zvolení poslanci Evropského parlamentu za ČR i představitelié Neziskových organizací v ČR. V sobotu od 9 do 17 hodin následovala samotná jednání v Černínském paláci.

Na jednání Federal Assembly EMI v Praze byl 20. června 2009 zvolen nový Generální sekretář EMI Diogo Pinto z Portugalska, který přebírá funkci od 1. července 2009. Jeho zástupcem je Charles Kleinermann, který již v sekretariátu EMI pracuje pět let.

Témata Federal Assembly a postřehy z této mezinárodní akce přiblíží
na tomto místě již brzy vyslaní účastníci jednání z Evropského hnutí v
ČR.


 

Přejít nahoru