Lisabonská smlouva

Název: Nonstop čtení Lisabonské smlouvy
Termín: 27.04.2009
Začátek: 18 hodin
Místo: Café 87,Denisova 47, Olomouc
Pořadatel: Eurocentrum Olomouc

Česká republika je předposlední zemí EU, která nepřijala Lisabonskou smlouvu. Každý má možnost odpovědět si na otázku, zda je to dobře, či nikoliv. Ba co více, tento dokument je u nás démonizován, jeho odpůrci tvrdí, že jej nelze číst, že může poškodit zájmy České republiky, že zásadním způsobem omezí naši svrchovanost atd. My si to nemyslíme.

Máme za to, že Evropská unie je smysluplný a do značné míry křehký projekt, jehož vývoj bychom neměli brzdit smyšlenými argumenty. Pokud někdo brání přijetí Lisabonské smlouvy, měl by nabídnout alterantivu. O ní však kritici Lisabonské smlouvy nemluví.

Ve snaze podpořit a svým způsobem popularizovat a odmýtizovat text Lisabonské smlouvy jsme se rozhodli uspořádat její nonstop čtení, které se uskuteční 27. dubna 2009 od 18. hodin v Café 87 v Olomouci  (Denisova ulice 47).

Přirozeně se jedná o happeningovou akci, jejímž cílem je ukázat, že Lisabonská smlouva se číst dá. Každý účastník přečte jednu stranu dokumentu, takže na akci se bude podílet přibližně 250 osob.

Pokud se tohoto čtení chcete zúčastnit, navštivte Eurocentrum Olomouc (Biskupské náměstí 1, budova Zbrojnice Olomouc), samozřejmě stačí poslat e-mail: krsa@euroskop.cz.

Nonstop čtení podpoří i řada osobností (např. Ing. Miloš Zeman), kteří se zúčastní přímo, nebo prostřednictvím projekce.

Zdroj: Euroskop.cz

Přejít nahoru